Archiwum kategorii ‘Dzieci’

Aerobik prosto z telewizji

Kategoria: Dzieci, Sport

Aerobik prosto z telewizji Czy warto uprawiać aerobik, wzorując się przy tym na ćwiczeniach pokazywanych w programach śniadaniowych? Oczywiście, że tak. Trzeba jednak podchodzić do tego z pewnego rodzaju dystansem. Przecież szczytem naiwności jest mysleć, że Pan, który ma tak efektownie wyrzeźbiony „kaloryfer” na brzuchu – osiąga takie efekty jedynie dzięki tym ćwiczeniom pokazywanym w ciągu 10 minut na antenie najczęsciej oglądanego przez Polaków porannego programu. Im bardziej wyrzeźbiona u instruktora fitness sylwetka, tym większe prawdopodobieństwo tego, że wieloma godzinami spędzonymi na siłowni została okupiona. Aerobik telewizyjny to nic zdrożnego. Każda metoda jest dobra, by ludzi w każdym wieku zachęćić do ćwiczeń fizycznych, kształtujących nie tylko ciało, ale także ducha. Instruktorzy aerobiku w telewizji najczęsciej ubrani są w markowe stroje sportowe. Aby dobrze się czuć przy dokonywaniu treningu w domowym zaciszu, wcale nie trzeba biec do galerii handlowej w celu zakupu spodenek podobnych do tych, które nosił instruktor. Wystarczy lekkie i przewiewne ubranie w charakterze sportowym. Ważne też, by nie krępowało ruchów. Do tego nastawiamy dobrą,s koczną, energetyczną muzykę i można zacząć pracę nad powrotem do dawnej formy! W celach ćwiczeń z pewnością przyda się charakterystyczny steper, na którym będzie można wykonywac wiele układów polegających na stawianiu kroków w najróżniejszej formie oraz kolejności. Aerobik w domu może być przeprowadzony w miejscu wolnym od nadmiaru mebli. Warto w tym celu dokładnie przygotować wybrany pokój, by w trakcie ćwiczeń móc czuć się swobodnie.

Bookmark and Share

Tagi: , ,

Polacy narodem leniwym

Kategoria: Dzieci

Polacy narodem leniwym Dlaczego Polacy są uznawani przez inne kraje za najbardziej leniwy naród, jesli chodzi o przestrzeganie diet oraz uprawianie sportu? Powodów może być co najmniej kilka. Mamy specyficzną mentalność, w znaczynm stopniu uwarunkowaną ciągłem narzekaniem oraz obarczaniem innych za swoje niepowodzenia. Wolimy zwalić wine na tysiąc innych czynników, niż wziąć odpowiedzialnośc za swoje własne postępowanie. Jrśli statystyczny Kowalski sam siebie nie zmobilizuje do choćby godziny ćwiczeń dziennie, to nikt za niego tego nie zrobi. Nie chodzi tez o to, by od razu rzucać się na głęboką wodę ćwiczeń fizycznych wymagającej ogromnej sprawności. Na początek wystarczą regularne biegi oraz spacery – zawsze to coś lepszego od bezsensownego ślęczenia w domu przed telewizorem z piwem oraz paczką chipsów. Kolejna sprawa to nasza tradycyjna polska kuchnia. Trudno nazwać ją zdrową oraz dietetyczną, skoro królują w niej potrawy tłuste oraz zawiesiste. Polakowi przyzwyczajonemu do tradycyjnego smaku kotleta schabowego nagle trudniej przyzwyczaić się do zastepczej soli oraz warzyw podawanych tylko w ekologicznej formie. Wystarczy jednak chcieć, a nasze żołądki poczują korzystne zmiany. Wzór w kierunku najmlodszych płynie zawsze od dorosłych, dlatego należy pokazywać już dzieciom w wieku szkolnym, w jaki sposób dbać trzeba o konsdycję, by przez długie lata cieszyć się nienagannym zdrowiem oraz elegancką sylwetką. Lenistwo w kwestii obycie z siłownią czy dbałością o jadłospis zazwyczaj samo się eliminuje, jeśli ktoś stoi przed ryzykiem zachorowania na coś nieprzyjemnego lub drastycznie musi zmienić nawyki żywieniowe w trosce o własne zdrowie.

Bookmark and Share

Tagi: , ,

Czy place zabaw służą wyrobieniu kondycji fizycznej u dzieci?

Kategoria: Dzieci

Czy place zabaw służą wyrobieniu kondycji fizycznej u dzieci? Z dotacji unijnych na terenie wielu polskich miast i wsi powstają licznie place zabaw prezeznaczone dla najmłodszych. Czy są one w stanie pozytywnie wpłynąć na kondycję uczniów szkół, żłobków oraz przedszkoli? Wszystko zależy od ich konstrukcji oraz przydatności. Każdy przedszkolak lubi zabawy na huśtawkach w gronie zaprzyjaźnionych innych dzieci. Kondycję fizyczną w najmłodszych latach jednak wypracować można najczęściej dzięki akrobacjom poczynianym na drabinkach. Na osiedlach ich odpowiednikiem przez długie lata pozostawał trzepak, będący symbolem osiedlowej jedności oraz wspólnoty. Drabinki pionowe uczą dzieci wspinania się w górę, drabinki poziome nauczą dziecko refleksu oraz tempa poruszania się na czas. Place zabaw dla najmłodszych to rozsądny pomysł, by odciągnąć dzieciaki od komputerów. Częstsze ćwiczenia fizyczne skutkować będą tym, że automatycznie zmniejszy się liczba skrzywień kręgosłupa, różnego rodzaju skolioz oraz innych dolegliwości spowodowanych brakiem regularnej aktywności fizycznej. Dyskutowac mozna jeszcze nad wyglądem miejsc przeznaczonych do dziecięcych zabaw. Praktyczniejsze i wygodniejsze będą zdecydowanie drewniane drabinki i inne obiekty do zabaw dziecięcych. Poza estetyczniejszym od metalowego wyglądem są po prestu bardziej praktyczne. Dziecko uczone ruchu fizycznego i aktywności od najmłodszych lat z pewnością poradzi sobie w dalszych latach edukacji oraz szukania swojego miejsca wśród równieśników. Wspólne zabawy o podłożu ruchowym uczą dzieci współpracy oraz szacunku do samych siebie.

Bookmark and Share

Tagi: , ,

Kupujemy rowerek stacjonarny

Kategoria: Dzieci

Kupujemy rowerek stacjonarny Rowerek stacjonarny do ćwiczeń to jeden z najchętniej kupowanych przez Polaków gadżetów i urządzeń sportowych. Chętnie korzystają z niego zarowno gospodynie domowe, jak i szanujący się prezesi wielkich korporacji. Każdy bowiem chce dbac o kondycję przynajmniej w podstawowy sposób, a godzina jazdy stacjonarnym rowerkiem z pewnością wystarczy, by zrzucić z siebie nadmiar energii i podnieśc nieco wartośc ciśnienia narażonego na gwałtowne opadanie lub wzrastanie. Stacjonarne rowery do ćwiczeń znajdują się na każdej profesjonalnej siłowni, jednak najwygodniej jest posiadać swój własny sprzęt w zaciszu swojego domu. Jego absolutnie ogromna zaleta jest to, że nie zajmuje on zbyt wiele miejsca. Można go ustawić nawet w sypialni, tuz obok łóżka, aby skutecznie nas motywował do porannych ćwiczeń. Złożony lub zdemontowany może z powodzeniem zostać schowany pod łóżkiem. Rowerki stacjonarne charakteryzują się dużą wytrzymałością na ciężar. Moga na nich ćwiczyc osoby o masie średniej, około 60 kg, ale także ludzie z nadwagą, przewyższającą nierzadko ponad 100 kg. Jeśli szukacie wygodnej metody ćwiczeń fizycznych we własnym domu, rowerek będzie z pewnością wspaniałą propozycją. Co ciekawe, nie ma limitu wiekowego, dla którego dopuszcza się korzystanie z rowerka stacjonarnego. Jeślid zieciom p[odoba się taka forma relaksu – powinny się na nią zdecydować. Nawet najmłodsze mięsnie oraz stawy wymagają stymulacji, choćby miała być najmniejszej częstotliwości. Jeśli u swojego teścia lub ojca zauważasz potrzebe wzmożonego wysiłku fizycznego w trosce o dobra formę – sprezentuj mu taki rowerek. Na pewno jest to najpraktyczniejszy pomysł na prezent.

Bookmark and Share

Tagi: , ,