Archiwum kategorii ‘Odżywianie’

Dieta na masę

Kategoria: Odżywianie

Dieta na masę Każdy z nas chciałby posiadać piękną i szczupłą sylwetkę, taki model promują media oraz otoczenie, wszyscy powinni być zgrabni i młodzi tym czasem niewielu może osiągnąć taki cel bez wysiłku. Za nasz wygląd odpowiada nie tylko dieta, ale i czynniki genetyczne. Sposobów na piękną figurę jest wiele, zwykle jednak dieta oznacza radyklane cięcia porcji pożywienia oraz zmiany w stylu odżywiania się. Poza dietami odchudzającymi dużym powodzeniem cieszą się też diety na masę. Dieta na masę to dobry pomysł na szybkie zbudowanie ładnej figury. Szczególnie panowie stawiają na ten typ diety, ponieważ chcą posiadać piękne mięsnie i wysportowaną sylwetkę. Dieta na masę nie oznacza odchudzania się czy głodówki tylko raczej zbilansowaną dietę. Osoba stosująca dietę na masę powinna zjadać więcej węglowodanów i produktów białkowych, ponieważ one pomagają zbudować mięsnie w naszym ciele. Dieta jest rygorystyczna, jada się określone posiłki o stałych porach. Dieta na masę nierozerwalnie łączy się też z dużym wysiłkiem fizycznym, dzięki niemu mięśnie szybciej się rzeźbią. Co watrę podkreślenia bardzo często w diecie na masę panowie stosują preparaty białkowe w formie odżywek, które pomagają uzyskać określony efekt końcowy.

Bookmark and Share

Tagi: , , ,

Cholesterol dieta

Kategoria: Odżywianie

Cholesterol dieta To, co zjadamy ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, jeśli dieta bogata jest w tłuszcze i węglowodany możemy liczyć się ze sporymi konsekwencjami w postaci podwyższonego cholesterolu. Nieleczony cholesterol grozi licznymi powikłaniami zdrowotnymi a nawet śmiercią watro, więc pomyśleć o zdrowej diecie. Dieta na obniżenie cholesterolu powinna być bogata przede wszystkim w chude mięso, najlepiej, aby pochodziło ono z ryb. Ryby bogate są w kwasy omega, 3 dzięki czemu obniżają poziom złych tłuszczy w organizmie. Kolejnym zdrowym składnikiem będzie na pewno duża ilość warzyw oraz owoców. Produkty te zawierają błonnik, który neutralizuje tłuszcze i ogranicza wchłanianie cholesterolu. Dieta na obniżenie cholesterolu powinna składać się z lekkich posiłków dostarczanych o stałych porach. Cholesterol dieta wyklucza dania na szybko, czyli fas food oraz używki. Cholesterol dieta to dobra opcja na problemy zdrowotne wymaga jednak pewnej, świadomej kontroli żywności. Nie możemy jadać, kiedy chcemy i to, na co mamy ochotę, ponieważ może mieć to negatywne skutki dla naszego zdrowia. Cholesterol dieta to konieczność czy problemach z podwyższonym cholesterolem, tylko dietą i środkami farmakologicznymi można zapanować nad chorobą.

Bookmark and Share

Tagi: , ,

Dieta bezglutenowa

Kategoria: Odżywianie

Dieta bezglutenowa Decyzja o rozpoczęciu diety zwykle wiąże się z chęcią zgubienia kilogramów, czasami jednak dieta jest też koniecznością, kiedy chorujemy. Na pewno o restrykcyjnej diecie muszą pomyśleć chorzy na celiakie lub uczuleni na gluten. W tym wypadku tylko właściwa dieta może pomóc normalnie funkcjonować i pozbyć się wielu niemiłych dolegliwości. Czym jest owy gluten? Jest to nic innego jak białko występujące w wielu produktach głównie w pszenicy, życie. Gluten znajdziemy w większości mąk, makaronów czy pieczywa, dlatego tak trudno go wyeliminować z pokarmu. Bezpiecznymi produktami, które może spożywać chory jest na pewno gryka, proso, sorgo czy komosa ryżowa. Glutenu pozbawione są też owoce i warzywa, te można jeść do woli. Jeśli chodzi o mięso powinno znaleźć się w diecie, ale tylko w formie nieprzetworzonej. Dieta bez glutenu jest dość restrykcyjna i wymaga rygoru od chorego, każdy produkt należy dokładnie czytać i sprawdzać jego skład, aby wytrzeć się glutenu. Dieta bezglutenowa jest pewnym obciążeniem, ponieważ nie wszystko możemy spożywać, Naturalnie wiele produktów można zastąpić, ale jest to bardzo trudne. Chory lub uczulony na gluten jest do końca życia skazany na dietę. Dieta bezglutenowa, aby mogła zostać rozpoczęta wymaga przede wszystkim zdiagnozowania problemu, oraz ułożenia jadłospisu przez dietetyka.

Bookmark and Share

Tagi: , ,

Dieta odchudzająca

Kategoria: Odżywianie

Dieta odchudzająca Dieta większości z nas kojarzy się głównie z głodówką, myślenie takie nie do końca jest właściwe, w diecie chodzi przede wszystkim o sposób odżywiania się. To, co jemy i kiedy wpływa na nasz wygląd i stan zdrowia. Dziś wiemy, że nie do końca właściwie się odżywiamy i to procentuje w zbędę kilogramy oraz liczne choroby. Coraz więcej jest osób z nadwagą czy otyłością, która często prowadzi nawet do śmierci. Aby poprawić swój wygląd i zdrowie powinniśmy zmienić nawyki żywieniowe na bardziej zdrowe. Dieta odchudzająca powinna być zbilansowana, ale i lekka tak byśmy radzili sobie ze spalaniem kalorii i gubieniem masy. Dieta na odchudzanie to dieta bogata w warzywa, owoce oraz chude mięso. Wszystkie produkty trzeba dostarczać w takich ilościach, aby nie odkładały się w organizmie. Pokarm musi być mniejszy, ale częstszy, z czym trudno nam się pogodzić. Dieta odchudzająca na początku jest wyzwaniem, ponieważ jemy inaczej, w innej formie a do tego musimy zrezygnować z używek i dań na szybko. Dieta odchudzająca wymaga od nas pełnej kontroli nad tym, co jemy. Wspomaganie takiej diety jest możliwe, jeśli zastosujemy ruch i zestawy ćwiczeń. Właściwa dieta odchudzająca daje wspaniałe efekty, możemy w kilka tygodni sporo schudnąć a efekty mobilizują najczęściej do zmiany nawyków żywieniowych już na stałe.

Bookmark and Share

Tagi: , ,